Pierwsze spotkanie Dziecięcego Koła Żywego Różańca
Data publikacji: czwartek, 30-04-2026
We czwartek, 30 kwietnia 2026 r., odbyło się pierwsze spotkanie dzieci, które chcą włączyć się w modlitwę w Kołach Żywego Różańca. Było o pięknie dziecięcej modlitwy, do której zaprasza sama Matka Boża, ponieważ Dziecięce Koła Żywego Różańca to grupa modlitewna dla dzieci młodszych i starszych, które stanowi odpowiedź na zaproszenie Matki Bożej, aby codziennie modlić się na różańcu. Każde z dzieci odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca we wspólnej intencji. Dzieci wykonały także wizerunki Maryi na miesiąc maj.
Również wielu świętych i błogosławionych ukazywało niezwykła rolę dziecięcej modlitwy. Św. Pius X wyrażał przekonanie, że „będziemy mieć świętych pośród dzieci”. Św. o. Pio mówił, że „dzieci ocalą świat”, a św. Jan Paweł II wierzył, że „będziemy mieć apostołów pośród dzieci”. Napisał też „List do dzieci”, w którym zwraca się do nich z prośbą: „Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie. I nie tylko to. Mam jeszcze wiele innych spraw, które chcę wam polecić. Papież liczy bardzo na wasze modlitwy”.
Odpowiadając na to zaproszenie św. Jana Pawła II zapraszamy chętne dzieci do włączenia się do Dziecięcych Kół Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje ks. Jacek oraz Pani Małgorzata Kordylas (tel. 502 681 176). Na kolejne spotkanie zapraszamy już 30 maja 2026 r., o godz. 10.00 w sali przy zakrystii.
Pozostałe aktualności
czwartek 04.06.2026
wtorek 02.06.2026
poniedziałek 01.06.2026
niedziela 31.05.2026
wtorek 26.05.2026
niedziela 17.05.2026
niedziela 17.05.2026
środa 13.05.2026
niedziela 10.05.2026
niedziela 03.05.2026
niedziela 03.05.2026
sobota 02.05.2026
piątek 01.05.2026




























